+48 531 509 361
kontakt@lumborum.pl
LUMBORUM

CZYM JEST MASAŻ

Pod względem technicznym masaż jest to zestaw technik manualnych, chwytów, które w określony sposób oddziaływają na tkanki, a co za tym idzie pośrednio lub bezpośrednio mają również wpływ na cały organizm, jego narządy i układy. Każdy, nawet najlżejszy dotyk stanowi określoną informację dla organizmu, a cała seria takich bodźców rozpięta w jednostce czasu daje mu sygnał do zmiany funkcjonowania, regulacji, przestrojenia. Jest formą dialogu, w którym językiem jest dotyk.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ

  • Przede wszystkim należy zapoznać się z możliwymi przeciwwskazaniami (>>przeciwwskazania ogólne) do masażu (w razie wątpliwości skontaktować się ze swoim lekarzem).
  • Gdy ma się długie włosy bardzo przydatna będzie gumka do ich związania.
  • Przed masażem dobrze jest oczyścić skórę – wtedy jest zdecydowanie lepsze działanie samego masażu, a w przypadku zabiegów relaksacyjnych, również bardziej korzystne oddziaływanie i przenikanie składników odżywczych (przede wszystkim w masażach na całe ciało).
  • Bielizna (głównie dotyczy masażu całościowego) najlepiej aby niekrępująca. Pamiętaj, że może się zabrudzić nieco od oliwki lub innych środków do masażu.
  • Jeżeli masz swój ulubiony ręcznik, na którym wolisz się położyć – możesz go przynieść ze sobą. Nie jest to jednak konieczne – my wszystko zapewniamy.

OFERTA

Masaż leczniczy i klasyczny – na różnego rodzaju dolegliwości bólowe, napięcia mięśniowe lub w celu ogólnej poprawy równowagi organizmu. Masaż sportowy i izometryczny – rozluźniający lub pobudzający, dla szybszej regeneracji po wysiłku lub dla lepszej efektywności przed startem. Masaż relaksacyjny i odżywczy – na rozluźnienie, poprawę jakości snu, odżywczo dla skóry, na stres (ciepłym olejkiem, świecą, miodem, stemplami). Manualny drenaż limfatyczny – przy obrzękach i ciężkości nóg. Masaż antycellulitowy – na wygładzenie skórki pomarańczowej, odżywienie i poprawa jakości skóry.

KINESIOTAPING

W ofercie posiadamy również możliwość aplikacji tapingu elastycznego jako przedłużenia efektu zabiegu oraz w formie samodzielnej terapii. Jest to idealna, naturalna metoda ciągłego oddziaływania na organizm w długim okresie czasu zarówno w celu wzmocnienia, rozluźnienia oraz ochrony. Obok aplikacji na różnego rodzaju dolegliwości (bólowe, obrzękowe, siniaki, niestabilności stawów) jest to forma bardzo popularna wśród osób aktywnych fizycznie dla zwiększenia wydajności i efektów treningu.
© Copyright LUMBORUM 2016 - 2018 • Wszelkie prawa zastrzeżone